Hoe om te gaan met angst?

Voordrachten Hoe om te gaan met angst?
Angst is een universele emotie met een belangrijke psychische functie. Angst fungeert als boodschapper van het Ik om het ego ervoor te waarschuwen wanneer er gevaar dreigt: werkelijk of ingebeeld. We moeten ons echter niet laten verlammen van angst. Angst voorkomt namelijk ook dat we onze grenzen verleggen en nieuwe werelden in onze binnen- of buitenwereld verkennen. Alleen een evenwichtig omgaan met angst is zinvol. Dan nemen we onnodige risico's, zonder dat we onzelf door angst laten verlammen.
In deze lezing wordt praktisch ingegaan op de werking van angst en hoe we op dagelijkse basis het beste kunnen omgaan met angst. Er worden middelen aangereikt die je leren om functioneel om te gaan met angst, waarbij je angst transformeert in een verlangen naar groei en verdiepend inzicht. Daarnaast wordt ingegaan op de vraag hoe we onze grootste angsten onder ogen kunnen komen om erachter te komen welke verborgen boodschappen de angst voor ons verborgen houden.

Door Sander Videler

Sander Videler (1976) is analytisch therapeut, auteur en spreker op het gebied van spiritualiteit en dieptepsychologie. Van zijn hand verschenen o.a. ‘De weg naar je Zelf’ en ‘Het wezen van de mens’. Het gedachtegoed van de gnosis staat in al zijn boeken – in het genre ‘verhalende non-fictie’ – centraal. Ook geeft Sander lezingen in Nederland en België en hij heeft een praktijk voor Jungiaanse analytische therapie.

Sinds jaar en dag is Sander geïnteresseerd in de werking van de psyche. Al jong heeft hij zich voor het begrijpen hiervan georiënteerd op dieptepsychologische benaderingen, zoals Jungiaanse psychologie, ‘Een Cursus in Wonderen’, ‘Padwerk’ van Eva Pierrakos en Oosterse en Westerse esoterische tradities. Sander is afgestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam en het Jungiaans Instituut in Nijmegen.
  • Currently 0.00/5
  •  
  • 1
  •  
  • 2
  •  
  • 3
  •  
  • 4
  •  
  • 5
Geef uw waardering!