Maïsdoolhof 'De 4 elementen'

Ontspanning Maïsdoolhof  De 4 elementen
2
Opnieuw maïsdoolhof in Putte/Heist-op-den-Berg!
Vanwege het enorme succes van vorig jaar zal er ook dit jaar weer een doolhof verrijzen in de Peredreef te Beerzel/Putte. Het doolhof en de feestelijke opening zijn een organisatie van drie partners: vzw Kempens Landschap en de gemeentes Putte en Heist-op-den-Berg.

Lucht - water - vuur en aarde
Het doolhof werd dit jaar aangelegd in het thema van Open Monumenten Dag: ‘de vier elementen’. Er zijn vier afzonderlijke zones te herkennen, één per element. Elke zone vormt een totaal ander type doolhof. Zo kan je in het element ‘lucht’ het patroon van een zon en wolken herkennen en in het element aarde kan je eindeloos verdwalen in het grillige patroon van krimpscheuren in de modder.

Groot - groter - grootst
De belevingswaarde wordt dus nog groter dan vorig jaar! Dit mag niet alleen figuurlijk maar ook letterlijk geïnterpreteerd worden: Waar het doolhof zich vorig jaar uitstrekte over 4 ha, neemt het doolhof dit jaar 5,6 ha in beslag. De 800 hoekpaaltjes die vorig jaar nodig waren om het gangenpatroon van het doolhof uit te zetten zijn er dit jaar maar liefst 1800 geworden! Waar er vorig jaar zo’n 5 km aan paden waren zijn dat er dit jaar meer dan 7 km. De kortste weg doorheen het doolhof was vorig jaar 1.5 km. Dit jaar is dat .

Feestelijke opening
Op zaterdag 4 september wordt het maïsdoolhof feestelijk geopend tijdens de maïshappening. Op domein Ter Speelbergen wordt dan een dag vol activiteiten georganiseerd. Naast een bezoek aan het doolhof kun je van 11u tot komen genieten van de feestvreugde met volksspelen, kindergrime, knutselen, ambachtelijk brood bakken, djembé-initiaties, een valkeniersshow, streekbiertjes, wijnen en veel meer. Al deze randactiviteiten zijn gratis. Voor het maïsdoolhof betaal je euro. Parkeren kan langs de Heiststeenweg, maar wie slim is komt met de fiets.

Maïsnocturne op vrijdag eptember
Durf je het aan om ook in het donker je weg door het doolhof te zoeken? Ben je niet bang om de kilometers gangen met je zaklamp te trotseren? Kom dan op vrijdagavond eptember tussen en zeker naar de maïsnocturne! Het is immers uniek in de gehele Benelux om een maïsdoolhof in de duisternis te doorkruisen! De toegangsprijs tot het doolhof bedraagt voor de gelegenheid 3 euro. Vergeet alvast je zaklamp niet!

Het maïsdoolhof op een ander moment bezoeken?
Kan je niet aanwezig zijn op de maïshappening en –nocturne of wil je je zoektocht nog een keertje overdoen? Dan ben je meer dan welkom tijdens de andere openingsmomenten van het maïsdoolhof! In september is het immers elk weekend geopend van 13u tot 19u (tijdens de maïshappening uitzonderlijk van 11u tot en ook op woensdagnamiddag kan je er terecht van 13u tot 17u. De toegangsprijs bedraagt euro.
Voor scholen is het maïsdoolhof op afspraak ook op de andere weekdagen geopend. De leerlingen uit Putte en Heist-op-den-Berg komen alvast langs om op een leuke manier bij te leren over water, vuur, aarde en lucht. Want dat is toch nog altijd wat vzw Kempens Landschap met dit project wil bereiken: jong en oud op een ludieke wijze bijleren over het landschap en alles wat ermee te maken heeft.
34
  • Currently 0.00/5
  •  
  • 1
  •  
  • 2
  •  
  • 3
  •  
  • 4
  •  
  • 5
Geef uw waardering!