28e Festival Jazz Broukay  Voordeel Wattedoen.be

 
Vrijdag 22 augustus:
Video: Nina – De Blauwe Panter
Onder de grote dames van de vocal jazz (Billie, Ella, Sarah enz.) neemt Nina Simone (1933-2003) een bijzondere plaats in. Van jazz tot soul, via blues, r’ & b, protestliederen en zelfs Franse chansons, markeert Nina de muzikale geschiedenis van de tweede helft van de 20e eeuw — niet alleen muzikaal, maar ook politiek. Gekwetst door racisme vanaf haar jeugd, werd ze rond de jaren zestig een van de iconen van de Afro-Amerikaanse burgerrechtenbeweging. Een pijnlijk leven waarvan het Maison du Jazz de belangrijkste etappes in beeld brengt.

Bam Trio! Featuring Bart Defoort
BAM! verkent de mogelijkheden van een trio dat de klanken van de Hammond-orgel van Maxime Moyaerts combineert met de gitaar van Bastien Jeunieaux en het drumspel van Arnaud Cabay. Hun muziek is een subtiele mix van hedendaagse jazz en jazz uit de jaren zestig, in de geest van grote trio’s die de jazzgeschiedenis hebben gekleurd, zoals Jimmy Smith met Kenny Burrell of Larry Young met Grant Green. Hun optreden tijdens Jazz au Broukay in 2022 maakte een diepe indruk op het publiek — het was dus vanzelfsprekend om hen opnieuw uit te nodigen om hun tweede opname voor te stellen, getiteld Keep it Simple. Ondertussen vaste gasten op de Jazz Tours van Les Lundis d’Hortense, in jazzclubs en op prestigieuze festivals, is dit soul-jazztrio ideaal om de festiviteiten van vrijdag 22 augustus 2025 op gang te trekken. Daarbij worden ze tijdens Jazz Broukay ondersteund door Bart Defoort , saxofonist die geen introductie behoeft. Mis hun optreden niet!

Nina New Dawn
Nina New Down is een muzikaal licht- en klankspektakel dat het werk en persoonlijke leven van zangeres Nina Simone in beeld brengt. Als vurige activiste, die streed voor mensenrechten, de burgerrechtenbeweging en vrouwenrechten in de Verenigde Staten, weerklinkt haar boodschap tot op vandaag wereldwijd. De muziek van Nina Simone krijgt hier een modern klanklandschap, tussen jazz, rock en elektronische muziek. Een groots opgezet spektakel dat het stormachtige en vaak onbegrepen leven van deze bijzondere artieste in herinnering brengt. De voorstellingen/' target='_blank' class='externalbrowser'>voorstelling draait rond enkele sleutelwerken en roept het leven op van een zangeres die zich moeilijk in een hokje liet plaatsen. Nina New Down herinnert ons eraan dat de dageraad van gisteren en die van vandaag nog steeds ruimte bieden voor expressie en verandering, voor iedereen bereikbaar.

Zaterdag 23 augustus:
Stochelo en Mozes Rosenberg Trio
De naam Rosenberg behoeft geen verdere toelichting als het gaat om gypsy jazz. Ze behoren sinds jaar en dag tot de ce crème de la crème van het genre.
De twee vaandeldragers van de kinderen.php' target='_blank' class='externalbrowser'>familie, Stochelo en Mozes, presenteren een uniek project dat een ode is aan het muzikale werk van Charlie Chaplin.
In samenwerking met de kinderen.php' target='_blank' class='externalbrowser'>familie Chaplin, en naar aanleiding van hun bijdrage aan de documentaire “The Spirit of the Tramp” – die de zigeunerroots van Chaplin onderzoekt – brengen de Rosenbergs een unieke herinterpretatie van zijn repertoire, verrijkt met originele composities ter ere van Charly.
Voordat ze in augustus bij ons zijn stonden ze ondertussen al op de festivals van o.a. Nice, Santander, Marciac, Erl en Freiburg!
Met hun subtiele swing en poëtische virtuositeit beloven de Rosenbergs van hun optreden het hoogtepunt van Jazz Broukay te maken!

Muriel d’Ailleurs Quartet
Ontstaan uit zwoele jamnachten verspreid over heel België, laat dit kwartet de muzikale elegantie van de roaring twenties herleven.
Aangevoerd door zangeres en gitariste Muriel d’Ailleurs, mengt dit akoestische kwartet jazzstandards, grote klassiekers uit het Franstalige chanson en eigen composities.
Met hun typische klankkleur – gypsygitaar, jazzviool en contrabas – brengen ze een moderne en emotionele ode aan de geest van Django & Grappelli, vol finesse en gevoel.
Ze nodigen ons uit op een muzikale en poëtische reis waarin verveling simpelweg geen plaats heeft.

Het Adell Quartet
Het Adell Trio brengt ons rechtstreeks naar de grote traditie van de Hot Club de Jazz en Django Reinhardt.
Voor Jazz au Broukay worden ze vergezeld door zangeres Valérie Debruche-Lagiewka. Deze samenwerking zal ongetwijfeld een Oost-Europese flair aan het programma toevoegen!
Samen ontdekken we deze nieuwe Belgisch-Nederlandse samenwerking!






Zondag 24 augustus:
Gumbo Jazzband
De zondag op Broukay is gewijd aan de beginjaren van de jazz in New Orleans en Chicago : The roaring 20’s.
De Gumbo Jazzband brengt bekende en minder bekende nummers die vragen om meezingen, klappen en dansen. De band is zeker geen onbekende op Jazz Broukay. Dus belooft het weer een swingende middag te worden!
Moulin du Broukay
Chemin du Broukay 4690
4690 Eben-Emael
€18,00 vrijdag, €20,00 zaterdag, Gratis, zondag, €34,00 Passe-Partout
Vanaf 10 jaar

Dit evenement is voorbij. Doe een zoekactie op de site, om de volgende uitgave van dit evenement te vinden.

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de evenementen in uw regio via onze nieuwsbrief!

In dezelfde categorie:

Sofie 'An Amazing Christmas'
(Van 19 2025 tot 20 december 2025 - Antwerpen)