Erik Vlaminck, Jeroen Janssen & Arezoo Moradi, Floris Francis Arthur & Hind Eljadid
DenderHoop nodigt je uit voor een bijzondere boekennamiddag onder de titel 'Auteurs onder de Boom' op zondag 14 december. Enkele prominente namen uit de Vlaamse literaire wereld zakken daarvoor af naar Ninove.
Erik Vlaminck is niet alleen bekend om zijn omvangrijk oeuvre, maar ook om zijn Brieven van Dikke Freddy - een spitse en ontroerende columnreeks waarin de strijd tegen armoede centraal staat.
Jeroen Janssen en Areezo Moradi zijn de auteurs van een van de opvallendste graphic novels van de laatste jaren, Landloos als de wind. Het is een poëtisch verhaal over straatjes van verzoening, hondenlosloopweides, gaten in het hek, spionnen en passagiers van de straat en takdagen.
Voor het muzikale intermezzo konden we de ondertussen in heel Vlaanderen bekende Ninoofse topmuzikant Floris Francis Arthur strikken.
Tot slot verwelkomen we de Antwerpse Hind Eljadid – woordkunstenaar en schrijver die haar talent en creativiteit inzet om belangrijke maatschappelijke kwesties te belichten. Dit is een uitgelezen kans om een topartieste van het nog jonge, maar heel dynamische genre spoken word live te zien en te horen. Hind Eljadid werd onlangs bekroond met de tweejaarlijkse Prijs voor Mensenrechten.
Het wordt een namiddag vol woorden die raken, muziek die ontroert en mensen die inspireren.
Programma:
14u: Ontvangst en boekenbabbel
15u: Erik Vlaminck – Columns 'Brieven van Dikke Freddy', ‘Het Nachtlicht’, roman over dak- en thuisloosheid
16u: Jeroen Janssen en Areezo Moradi – ‘Landloos als de wind’, diepgravende, getekende reportage
17u: Floris Francis Arthur – ‘Little did I know’ (indiefolk)
18u: Hind Eljadid – ‘Kruimeldief’, Spoken word; winnaar Prijs voor Mensenrechten 2025
=> Presentatie door Katrien Vande Perre (docent academie Ninove)
Doorlopend: boeken- en infostand, tapasbar en expo (Ge)Zichten op de Denderstreek