En Avant // Dit is (niet) de evolutietheorie van de troost - Aya Sabi en Dounia  Voordeel Wattedoen.be

 
In deze daverende monoloog – die verder bouwt op Aya Sabi's roman Half Leven – wordt onderzocht waarom we verhalen over intergenerationaliteit enkel tot trauma beperken. Als herinneringen van pijn generaties lang in ons lichaam opgeslagen blijven, is het dan ook mogelijk dat troost wordt doorgegeven?

Dit is (niet) de evolutietheorie van de troost volgt personage Shams terwijl ze kritisch reflecteert over de grote vragen, maar ook terwijl ze simpelweg een sjaal koopt. We moeten aan de pijn raken, maar proberen ook verhalen van weerbaarheid en heling te vertellen.

'De tekst voelt als een innerlijke monoloog die per ongeluk hoorbaar is geworden. Het was intiem om te mogen luisteren.' – Maliqa Fye, Etcetera

---

Geselecteerd door Monty voor En Avant 2026 <
tekst: Aya Sabi - tekst en spel: Dounia Mahammed
Theater Arsenaal
Ingang Via de Brug Aan Het Dijlepad in de Kruidtuin
2800 Mechelen
Reserveren is aangeraden
Betaal Wat Je Kan: € 28 - 24 - *20* - 16 - 10 / UiTPAS Mechelen met kansentarief: € 4
Vanaf 18 jaar

Dit evenement is voorbij. Doe een zoekactie op de site, om de volgende uitgave van dit evenement te vinden.

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de evenementen in uw regio via onze nieuwsbrief!

In dezelfde categorie:

T echt mechels theater speelt komedie" lijk gezocht"
(Van 13 2026 tot 15 maart 2026 - Mechelen)
De Improfeten - 20 jaar Jubileum Tour - improcomedy
(Van 8 oktober 2025 tot 24 juni 2026 - Antwerpen)
De bloemen, de vogels, de gruwel
( 14 maart - Sint-Niklaas)
Talent in de tent
(Van 13 tot 14 maart - Beverlo)
Blijspel. Jan, de man die alles kan
(Van 27 februari tot 15 maart - Grote-Brogel)