Lezing Wim Van der Biest – Beter goed ingelicht dan opgelicht

 
Voordrachten Lezing Van Biest Beter goed ingelicht opgelicht
Online oplichting is een groeiend probleem in onze digitale samenleving. Cybercriminelen maken gebruik van steeds slimmere technieken en overtuigende tactieken om mensen te misleiden en hun persoonlijke gegevens of geld buit te maken. Zeer recent is natuurlijk de datalek bij Odido (NL) waarbij een ongelooflijke hoeveelheid aan persoonlijke informatie op het internet terecht is gekomen.
Op 8 april komt oud-politie commissaris en diensthoofd van de Regionale Computer Crime Unit, Wim Van der Biest, een zeer onderhoudende én verhelderende lezing geven over cybercriminaliteit. Met anekdotes uit de praktijk en herkenbare voorbeelden geeft hij inzicht in wat er allemaal kan gebeuren maar belangrijker nog, dat het iedereen kan gebeuren en hoe dit te voorkomen.

Tijdens deze lezing vertelt hij over de verschillende manieren waarop mensen op het internet hun geld kwijtraken aan de verkeerde personen. Met praktijkvoorbeelden en anekdotes uit zijn werk als commissaris geeft hij een helder beeld van hoe internetcriminaliteit in elkaar zit. Begrippen zoals ransomware, botnets en geldezels komen aan bod en er wordt uitgelegd hoe je je hiertegen kunt beschermen. Na deze lezing heb je meer inzicht in de risico’s van internetgebruik en ben je beter voorbereid om jezelf te beveiligen tegen online oplichting.
Cultuurcentrum Baarle
Pastoor de Katerstraat 5-7
2387 Baarle-Hertog
€7,50
Vanaf 16 jaar
Wim Vervoort
10/03/2026

Woensdag: van 19:30 tot 22:30

8 april

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de evenementen in uw regio via onze nieuwsbrief!

In dezelfde categorie:

Lezing Lydia Bottenburg; Aan het einde van de regenboog
( 11 maart - Baarle-Hertog)
-cide series gespreksavond: urbicide
( 19 maart - Antwerpen)
Voorbij Winnetou & Pocahontas
( 26 maart - Mortsel)
Identity, History, Indignity | Salon Talk with Lea Ypi
( 26 maart - Elsene)
The Ideological Brain
( 12 maart - Elsene)