Meningen van Sophie Deneumostier en Philippe Luc Concept en verhaal van Michel Teheux
Tentoonstellingen met 'Maria-kunst' vinden meestal plaats erfgoed. Tevreden zijn met dat beeld riskeert een bepaald imago te creëren. "Verouderde" afbeeldingen van de Maagd Maria: artistieke schatten, dat zijn ze niet. zouden slechts mijlpalen (vaak belangrijke) in de kunstgeschiedenis zijn; Omdat ze zijn overgeërfd van populaire devotionele tradities, zouden ze alleen maar Uitdrukkingen uit de folklore.
"Marie, zo heet ze. Verering zonder clichés, traditie onder "Objectives" vraagt om expressie via een medium dat onbekend is in de sacrale kunst, de kunstfotografie. Philippe Luc, journalist en senior verslaggever, heeft alle kanten op gereisd. Azië en Afrika: vertrouwd met "hotspots", zijn vaste doelstelling Op film zie je het menselijke gezicht van conflicten en wat er op het spel staat. Of ze nu levendig of geconstrueerd zijn, Sophie's portretten en genretaferelen Deneumostier gaat altijd verder dan anekdotes. Breng de Diptieken of polydiptieken construeren een "leven van Maria" doordrenkt met van de mensheid, doorkruist door reflectie, vastgelegd door de lens van kunstenaars van een zwevende innerlijke wereld die bij gelovigen de mysterie van de Heilige Maagd.
Collegiale Kerk van Onze Lieve Vrouw in Huy Van vrijdag 5 december 2025 tot en met Paasmaandag 6 april 2026 Elke dag behalve maandag van 10.00 tot 16.00 uur. Van 12 januari tot en met 1 februari, alleen op zondagen. GRATIS TOEGANG
Vrijdag: van 10:00 tot 16:00 Zaterdag: van 10:00 tot 16:00 Zondag: van 10:00 tot 16:00 Dinsdag: van 10:00 tot 16:00 Woensdag: van 10:00 tot 16:00 Donderdag: van 10:00 tot 16:00