Summer With Lagrange / 22MUSE Antwerp  Voordeel Wattedoen.be

 
Marc Lagrange
giacomo Piussi, Jae Ko, Ronald A. Westerhuis, Steen Ipsen

24 June - 16 August 2025
22MUSEGALLERY, Oudaan 22, 2000 Antwerp

graag nodigen wij u uit voor de zomerexpositie “Summer With Lagrange”.

’Tien jaar geleden namen we afscheid van Marc Lagrange, maar zijn blik leeft voort in beelden die fluisteren van schoonheid, verlangen en verstilling. In zijn geliefde Antwerpen, de stad waar zijn atelier groeide tot een heiligdom van licht en verleiding, brengen we een eerbetoon dat zowel intiem als monumentaal aanvoelt.

Centraal in deze presentatie staan beelden die Marc persoonlijk nauw aan het hart lagen, waaronder indringende portretten van Carole, een van zijn dierbaarste muzes. Hun samenwerking weerspiegelde een zeldzame vertrouwensband waarin kwetsbaarheid en kracht elkaar niet uitsluiten maar versterken. Bij Carole zocht Marc geen pose, maar een ziel. Hij bewonderde haar als belichaming van pure vrouwelijkheid, mysterieus en onverbloemd tegelijk, en wist haar essentie vast te leggen in beelden die spreken in stilte.

Zoals model en muze Dorith Mous treffend verwoordt, schonk Marc kracht en sierlijkheid aan de vrouwen voor zijn lens. Hij creëerde geduldig decors waarin kwetsbaarheid transformeerde tot zelfbewuste elegantie en naaktheid uitgroeide tot verfijnde vrouwelijkheid. Marc was meer dan fotograaf. Hij was een stille observator, een bouwmeester van vertrouwen, altijd loyaal aan zijn muzes.

Hun gedeelde avonturen waren doordrenkt van speelse decadentie. Onbezonnen ondeugd gehuld in Prada en bont, bellenblazend van kauwgom tussen lach en luxe. Van Château Marmont in Hollywood tot een rendezvous hotel met roodfluwelen gordijnen vlakbij Antwerpen Centraal. Het decor wisselde, maar de magie bleef constant. Deze beelden, wild maar steeds verfijnd, belichaamden een spontane artisticiteit die Marc’s onmiskenbare signatuur werd.

Marc creëerde foto’s die verder reiken dan alleen schoonheid. Ze vereeuwigen onweerstaanbare charme, spontane levendigheid en pure emotionele eerlijkheid. Vandaag staan we stil bij een uitzonderlijke kunstenaar die zijn leven wijdde aan het vastleggen van niet enkel vrouwelijkheid, maar vooral aan de onzichtbare energie die elke schoonheid draagt.’

‘I always see, even with my eyes closed.’ - Marc Lagrange

Marc Lagrange werd geboren in Kinshasa en vond in Antwerpen zijn thuisbasis, waar hij zich ontwikkelde van ingenieur tot gerenommeerd kunstfotograaf. Gedreven door verlangen en sensualiteit ademen zijn beelden tijdloze elegantie en verstilde schoonheid. Lagrange koos bewust voor de verfijning van analoge fotografie boven digitale vluchtigheid. Zijn iconische Polaroids, wereldwijd tentoongesteld, getuigen van zijn oog voor detail en meesterlijke techniek, waarbij huidtexturen voelbaar worden en de natuurlijke rondingen van zijn modellen subtiel worden uitgelicht. Elk beeld van zijn hand weerspiegelt pure vrouwelijkheid en de verborgen kracht die schuilt in kwetsbaarheid.


“Summer With Lagrange” is een bijzondere groepsexpositie waarin naast het werk van Marc Lagrange ook inspirerende creaties van Giacomo Piussi, Jae Ko, Ronald A. Westerhuis en Steen Ipsen worden getoond. De tentoonstelling opent feestelijk op 24 juni, de verjaardag van Marc Lagrange (1957-2015).

22MUSE is een hedendaagse galerie ontstaan uit een diepgewortelde passie voor kunst.

Summer With Lagrange
Opening: dinsdag 24 juni, 18:00 - 21:30 Rsvp

expo: 24 juni – 16 augustus 2025
Openingsuren: dinsdag t/m zaterdag, 10:30 – 18:00
Gesloten (vakantie): 11 juli – 24 juli
Galerie: 22MUSE, Oudaan 22, 2000 Antwerpen
22muse Gallery
Oudaan 22
2000 Antwerpen
Gratis
Vanaf 18 jaar

Dit evenement is voorbij. Doe een zoekactie op de site, om de volgende uitgave van dit evenement te vinden.

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de evenementen in uw regio via onze nieuwsbrief!

In dezelfde categorie:

Caroline Van der Wegen stelt tentoon bij Nobody&Friends
(Van 15 november 2025 tot 21 december 2025 - Antwerpen)
Sculpturen van Joran Pollet bij Nobody&Friends tot 21 december
(Van 9 tot 21 december - Antwerpen)
Red Star Line Museum
(Antwerpen)
Getemde Natuur
(Van 17 september 2025 tot 1 februari 2026 - Antwerpen 1)
Fons Jaspers - On The road
(Van 29 november tot 10 december - Ekeren)