Workshop smeden

 
2-daagse workshop smeden.
Tijdens deze intensieve cursus worden een aantal smeedtechnieken geoefend die de mogelijkheid bieden om verder te gaan met smeden als hobby of beroep. De workshop biedt een basis voor diverse richtingen, zoals kunstsmeden, messen smeden en restauratie werk.
De workshop begint met het aanmaken en onderhouden van het smidsvuur en het gebruik van hamer en aambeeld.
De tweede dag wordt ook gewerkt met een mechanische smeedhamer. Hiermee wordt sneller gewerkt wat extra mogelijkheden biedt om meer oefeningen te doen. Er worden een aantal complete voorwerpen gesmeed met als laatste een mes.
Theorie wordt behandeld tijdens de lunches.
Er worden een paar bijzondere technieken gedemonstreerd zoals het harden van staal en het vuurlassen.
Alle gereedschappen en materialen zijn aanwezig en voor lunches, water, thee en koffie wordt gezorgd.
De deelnameprijs is 260 euro en is inclusief alle gebruikte materiaal, lunches en drinken.

Het Caaa biedt vervolg-cursussen aan en de mogelijkheid zelfstandig te smeden in het open-atelier met waar gewenst ondersteuning en professionele begeleiding.

De workshops worden gegeven door Seerp Visser, meer dan 30 jaar professioneel smid en gepensioneerd leraar smeden aan de Koninklijke Academie voor Schone Kunsten in Antwerpen.

Naast de workshops biedt het Caaa nog diverse evenementen die betrekking hebben op de ijzerbewerking en andere vormen van Kunstambachten. We bezoeken interessante plaatsen, kunstenaars en vaklieden. We verzorgen lezingen en hebben een zeer uitgebreide vakbibliotheek.
Op onze website workshopsmeden.com vindt je een paar voorbeelden
Meer informatie via mail
Caaa
Diamantstraat 3
2275 Wechelderzande
Reserveren is verplicht
260 Euro
Vanaf 15 jaar
Christine Wijnen
23/09/2025

Zaterdag: van 10:00 tot 17:30
Zondag: van 10:00 tot 17:30

Van 20 tot 21 december

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de evenementen in uw regio via onze nieuwsbrief!

In dezelfde categorie:

Workshop stadsfotografie
( 6 december - Antwerpen)
Zichtbaar herstellen met Sashiko
(Van 15 september tot 31 december - Temse)
Pupstudio creatieve workshops voor volwassenen: Gelli Plate Printing
(Van 4 september tot 18 december - Moerbeke-Waas)
Workshops voor kleine teams
(Gent)
Kennismaking, ervaring opdoen met het viltproces van schapenwol tot stof/object
(Van 3 mei tot 20 december - Deinze)