Emotionele lichaamstherapie

 
Workshops Emotionele lichaamstherapie
Nervus Vagusstimulatie: werken aan herstel van het autonome zenuwstelsel

De nervus vagus speelt een belangrijke rol binnen het autonome zenuwstelsel. Deze zenuw is betrokken bij tal van onbewuste lichaamsfuncties, waaronder ademhaling, hartslag, spijsvertering en herstelprocessen. Een goede balans tussen het sympathische en parasympathische zenuwstelsel draagt bij aan ontspanning, veerkracht en een gezond herstelvermogen.
Tijdens deze praktijkgerichte opleiding maak je kennis met een lichaamsgerichte methode die gericht is op het ondersteunen van de regulatie van het autonome zenuwstelsel door middel van zachte manuele technieken, aandachtgerichte oefeningen en ademhaling.

Langdurige stress, emotionele belasting en chronische spanning kunnen het evenwicht binnen het autonome zenuwstelsel beïnvloeden. Deze opleiding vertrekt vanuit de visie dat herstel van lichaamsbewustzijn, ontspanning en een gevoel van veiligheid een belangrijke bijdrage kunnen leveren aan het algemeen welzijn van de cliënt.
De aangeleerde technieken zijn gebaseerd op rustige, passieve bewegingen, bewuste aandacht voor het lichaam en ademhalingsmethoden die bijdragen aan ontspanning en zelfregulatie.

Deze tweedaagse opleiding is hoofdzakelijk praktijkgericht. Je leert stap voor stap een behandelprotocol opbouwen dat onmiddellijk inzetbaar is binnen de dagelijkse praktijk.
Onder begeleiding van de docent oefen je de verschillende technieken uitvoerig, zodat je na afloop voldoende vertrouwen hebt om ermee aan de slag te gaan.

Voor wie?
Deze opleiding richt zich in de eerste plaats tot paramedici, therapeuten en andere bachelors en masters binnen de gezondheidszorg die hun therapeutisch arsenaal willen uitbreiden met een lichaamsgerichte methode ter ondersteuning van ontspanning en autonome regulatie.
Iczo Campus
Joe Englishstraat 56
2140 Borgerhout
450
Vanaf 18 jaar
Els Meeus
24/07/2026

Zaterdag: van 9:30 tot 16:30

3 oktober

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de evenementen in uw regio via onze nieuwsbrief!

In dezelfde categorie:

Jaaropleiding astrologie
(Van 2 september 2025 tot 18 augustus 2026 - Antwerpen 1)
Cursus Oefenen met astrologie en techniek
(Van 13 januari tot 10 november - Antwerpen 1)
Training for trainers
(Van 21 maart tot 8 december - Eindhout)
Nieuwsgierige en gepassioneerde Tai Chi studenten gezocht
(Deurne)
Qigong avondreeks
(Van 1 juli tot 2 september - Antwerpen 1)