Geleide natuurwandeling in Waterdunen Breskens.

 
Thema: Doortrekkers en broedvogelkolonies van de schorre: over sternen, meeuwen en steltlopers.

Waterdunen is een vrij recent ontwikkeld en grotendeels als intergetijdengebied ingericht natuurgebied. Kleinere gedeelten zijn zoetwatergebied. Midden het gebied liggen enkele grote broedvogeleilanden speciaal aantrekkelijk gemaakt voor diverse sternsoorten, Kokmeeuw en ook de zeldzamere Zwartkopmeeuw. Afhankelijk van jaar tot jaar varieert het aantal broedkoppels van Visdief en Grote stern, de sternsoorten die het talrijkst vertegenwoordigd zijn in de sternenkolonie. Maar ook de veel zeldzamere Dwergstern is elk jaar met verschillende en een variërend aantal broedkoppels aanwezig.
Qua steltlopers broedt hier o.m. Kluut, Kievit, Tureluur, Scholekster, Bontbekplevier... En Lepelaar foerageert nagenoeg het ganse jaar in het gebied, maar met een echt dieptepunt in de winter als de meeste exemplaren naar het zuiden zijn.
De meeste broedvogelsoorten hier zitten nu met juveniele jongen of flink uit de kluiten gewassen donsjongen, maar soorten als Bontbekplevier kunnen eventueel nog zeer kleine donsjongen hebben, ook al is het geen sinecure deze goed gecamoufleerde donsballetjes op te merken.
Maar ook zangvogels als Veldleeuwerik, Graspieper, Graszanger, Rietzanger, Rietgors hebben hier hun stekje.
Enkele van de in het hoge noorden broedende steltlopers, zoals de Groenpootruiter, Bosruiter, Zwarte ruiter & Kemphaan kunnen nu reeds op terugtrek zijn. En als we deze soorten in deze periode te zien krijgen, hebben in elk geval de laatste 2 meestal nog een prachtig, opvallend broedkleed.
Uiteraard hebben we ook aandacht voor de typische vegetatie van schorre en slikke met o.m. Lamsoor en Zeeaster en de vegetatie die we aantreffen op de bermen en dijken van het gebied. Dit is een niet te missen wandeling voor elke vogel- en natuurliefhebber.

Afspraak: om 14:30 uur aan de Slikkenburgseweg Breskens (zuidkant natuurgebied via hoek Puijendijk & Havendijk) ter hoogte toegang natuurgebied (in de berm parkeren).
Praktisch: Verrekijker en eventueel loep aangeraden. In dit gebied gidsen we met telescoop.
Organisatie: Natuurexploratie – www.natuurexploratie.be.
Gids: Patrick Demaecker - tel. 050/51.91.01 of
Deelname: Voorinschrijving uiterlijk vòòr 11:00 uur de dag van de wandeling via website www.natuurexploratie.be verplicht. Gratis voor leden van Natuurexploratie. Andere deelnemers 2,50 euro en max. 5,00 euro/gezin. Kinderen onder de 12 jaar gratis. Voor niet-leden voorafbetaling deelnameprijs door storting op rekening verplicht (zie info website).
Waterdunen Breskens
Slikkenburgseweg Breskens .
8300 Knokke-Heist
- Reserveren is aangeraden
Gratis voor leden van Natuurexploratie. Andere deelnemers 2,50 euro en max. 5,00 euro/gezin vooraf te betalen. Kinderen onder de 12 jaar gratis.
Vanaf 8 jaar
Patrick Demaecker
19/07/2026

Donderdag: van 14:30 tot 18:00

23 juli

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de evenementen in uw regio via onze nieuwsbrief!

In dezelfde categorie:

Lamsoorwandeling
(Van 25 tot 26 juli - Knokke-Heist)
Zomer in het Zwin
(Van 1 juli tot 31 augustus - Knokke-Heist)
Gezinswandelingen in het Zwin
(Van 2 juli tot 27 augustus - Knokke-Heist)
Themawandeling: zweefvliegen
( 21 juli - Knokke-Heist)
Zwin Natuur Park
(Knokke-Heist)