Leren van de doden – Een indrukwekkende anatomische tentoonstelling in Gent.
Deze wetenschappelijk onderbouwde en didactisch ingerichte expositie biedt bezoekers een unieke inkijk in het menselijk lichaam.
De tentoonstelling presenteert een uitgebreide en medisch waardevolle collectie anatomische objecten. Zij bestaat uit echte geconserveerde menselijke lichamen, skeletten, ledematen, organen en orgaanblokken. Alle lichamen, lichaamsdelen en organen zijn afkomstig van donoren en zijn permanent geconserveerd met behulp van de plastinatietechniek.
Bijzondere aandacht wordt besteed aan kanker en tumoren. Verschillende soorten tumoren en preparaten worden getoond en helder toegelicht. Daarnaast biedt de tentoonstelling gedetailleerde uitleg, multimediale presentaties en educatieve panelen over algemene en specifieke thema’s van het menselijk lichaam.
• Het skelet- en bewegingsapparaat
• De hersenen en het zenuwstelsel
• De voortplantingsorganen
• Het hart en de bloedsomloop
• De nieren en urinewegen
• Het spijsverteringsstelsel
• De zintuigen
• De luchtwegen en de longen
Uit respect voor de overledenen worden alle lichamen en organen uitsluitend in medisch-didactische houdingen gepresenteerd.
Ticketprijzen:
Online tickets:
• Senioren en personen met een beperking: €12,00
• Leerlingen en studenten: €12,00
• Volwassenen: €17,00
Aan de kassa:
• Senioren en personen met een beperking: €15,00
• Leerlingen en studenten: €15,00
• Volwassenen: €20,00 Kinderen onder 6 jaar: gratis. De tentoonstelling is geschikt voor alle leeftijden.
Voor het gebruik van de gratis audiogids adviseren wij bezoekers hun eigen smartphone en hoofdtelefoon mee te nemen. Ter plaatse kunnen Qr-codes worden gescand om de audiocontent te beluisteren.