Tentoonstelling: Oog in oog met de prehistorie

 
Tentoonstellingen Tentoonstelling: in met prehistorie
De reizende tentoonstelling 'Gezicht op de prehistorie', die door heel België trekt, is enkele weken te zien in het Archeologisch Museum van de Boven-Maas.
Centraal in deze bijzondere tentoonstelling staat de gereconstrueerde buste van een vrouw uit het vroege Mesolithicum, wier overblijfselen werden ontdekt in de Maasvallei, vlakbij het museum. Dankzij de nieuwste technologieën op het gebied van antropologie en gezichtsreconstructie zijn onderzoekers erin geslaagd deze vrouw, die bijna 10.000 jaar geleden leefde, een gezicht te geven.
Deze ontmoeting, die zowel wetenschappelijk als diep menselijk is, biedt een indrukwekkende ervaring: voor het eerst kunnen bezoekers de blik van een prehistorische bewoner van onze regio ontmoeten. Een zeldzame kans om een nog grotendeels onbekende periode tastbaar te maken en letterlijk oog in oog te staan met ons verre verleden.
Een tentoonstelling die slechts voor een beperkte tijd te ontdekken is.
Musée Archéologique de la Haute-Meuse
Rue du Prieuré 1a
5530 Godinne
4 euro
Vanaf 7 jaar

Zondag: van 13:30 tot 17:00
Dinsdag: van 10:30 tot 12:30 en 13:30 tot 17:00
Woensdag: van 10:30 tot 12:30 en 13:30 tot 17:00
Donderdag: van 13:30 tot 17:00
Vrijdag: van 13:30 tot 17:00

Van 1 maart tot 12 april

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de evenementen in uw regio via onze nieuwsbrief!

In dezelfde categorie:

Kom de MoMuse coveren! Molenbeek wat een verhaal
(Sint-Jans-Molenbeek)
Het komt uit eigen huis - hedendaags Belgisch schoendesign
(Van 22 maart 2025 tot 21 april 2026 - Izegem)
TreM.a - Provinciaal Museum voor Oude Kunsten van de Namurois
(Namen)
Onder de loep
(Van 17 oktober 2025 tot 5 juli 2026 - Andenne)
On Joue ? (Spellen we?) 100 jaar spelen in Entre-Sambre-et-Meuse
(Van 14 februari tot 13 december - Treignes)