Deze expo brengt de vergeten poeierkes van Dr. Mann en Het Witte Kruis in herinnering.
De zogenaamde zenuwpoeders waren erg populaire pijnstillers doorheen de 20e eeuw, maar bij overmatig gebruik nefast voor de nieren.
De expo brengt onontdekte archiefstukken, kleurrijke reclames van producenten en fascinerende verhalen van consumenten. Actuele thema’s als vrouwelijke gezondheid, verslaving en Big Pharma zijn nooit ver weg.
Hedendaagse kunstenaars en een studentenbende werpen een nieuw licht: welke middeltjes nemen we vandaag om ons leven en werk aan te kunnen?
Met kunstenaars Félicien Rops, Elke Andreas Boon, Schscht, Annemie Vanacker, Seondeo Lee en Ph. Pillaerts.
Deze expo is een samenwerking van Helena Elshout, theatermaker en nakomeling van de producenten van poeders Het Witte Kruis, het Industriemuseum, Sn ! k, Map Sint-Niklaas, Interwaas, ErfgoedLab Antwerpen, Etwie, Stadsarchief Sint-Niklaas, het Vlaams expertisecentrum Alcohol en andere Drugs (VAD) en Universiteit Antwerpen, met de steun van Vlaanderen.
Praktische informatie:
Samenkomst: in de expozaal Sn ! k, (Zwijgershoek 14, Sint-NiklaasPlaats) om 13u45
Tarief: 8 euro of 6 euro (voor leden Masereelfonds) + zelf aan te kopen toegangsticket (verschillende tarieven: €8 – €5 – €1,6 of gratis met museumkaart)
Graag vooraf inschrijven met mail naar sint-niklaas@masereelfonds.be
| Kijkdag ( 28 oktober - Aartselaar) | |
| Viewing Depot Exh#03 - Year of the Dragon (Van 24 april 2024 tot 1 april 2027 - Brussel) | |
| Expo Rosette Luyten Aquarelle (Van 14 tot 15 november - Baal) | |
| Expo Rust in mijn schoot door Nel Berens (Van 31 oktober tot 1 november - Baal) | |
| Expo Rosette Luyten Aquarelle (Van 7 tot 8 november - Baal) |