Wij geloven in de kracht van verschillende visies binnen een team. Ook al kunnen die leiden tot spanning en conflict.
De meeste mensen houden niet van spanning en vermijden liefst conflicten. Ze lopen dan rond de ‘hete brij’ en hopen dat de (menings)verschillen vanzelf weer verdwijnen. Het tegenovergestelde is meestal waar: doordat er niet gesproken wordt over de kern van de zaak gaan kleine ergernissen vaak sluimeren en escaleren ze waardoor het allemaal nóg lastiger wordt.
Zij die begrijpen dat conflict een noodzakelijke voorwaarde is voor groei, maken werkelijk het verschil. Hun teams zijn hechter, performanter en innovatiever en de medewerkers zijn gelukkiger.
Na deze opleiding zie je het potentieel in een conflict en trek je moeiteloos de kaart van de dialoog. Je begrijpt de specifieke conflictdynamiek en voorkomt dat conflicten escaleren en/of onderhuids blijven sluimeren. Je komt, samen met je medewerkers tot duurzame, gedragen oplossingen. Hierdoor sta je zonder meer sterker in je leidinggevende rol.
RESULTATEN
Dankzij deze opleiding:
Kan je conflicten in je team voorkomen of tijdig herkennen
Zie je het potentieel van conflicten
Verwerf je inzicht en vaardigheid in verschillende stijlen van conflicthantering
Durf en kan je conflicten bespreken
Versterken jouw communicatievaardigheden
Stimuleer je duurzame en gedragen oplossingen
PROGRAMMA
Dag 1
Inzicht in conflict
De partijen
De 3 bemiddelingsprincipes
Een bemiddelingsgesprek voeren, hoe doe je dat?
Standpunten versus belangen
Bemiddelings- en communicatietechnieken
Dag 2
Aan de slag met je eigen conflictstijl: het Thomas-Kilmann model
Conflictescalatie: de escalatieladder van Glasl
Aan de slag met een concrete casus
Conflicten zijn complex. Een theoretisch kader is noodzakelijk om met conflicten en spanningen aan de slag te kunnen. Tegelijk is de opleiding ook erg praktisch omdat er veel ruimte is voor interactie en oefenen, bij voorkeur aan de hand van eigen ingebrachte casussen.
VOOR Wie
leidinggevenden/bestuursleden/zaakvoerders/managers/coördin atoren/teamverantwoordelijken en eender welke functie waarin je een groep mensen aanstuurt
| Training for trainers (Van 21 maart tot 8 december 2027 - Eindhout) | |
| 10-daagse basistraining in Verbindende Communicatie (Van 24 oktober 2026 tot 27 juni 2027 - Eindhout) | |
| Inspirerende themasessie in Verbindende Communicatie – 2,5u online (Van 1 september 2026 tot 30 juni 2027 - Eindhout) | |
| Introductie in Verbindende Communicatie - verschillende data en locaties (Van 1 september 2026 tot 30 juni 2027 - Eindhout) | |
| Op het ritme van de seizoenen (Van 2 oktober 2026 tot 18 juni 2027 - Laakdal) |