Félix Labisse werd geboren in Noord-Frankrijk en verhuisde na de Eerste Wereldoorlog met zijn kinderen.php' target='_blank' class='externalbrowser'>familie naar Vlaanderen. Hoewel hij voorbestemd was voor een carrière als zeeman, wendde hij zich in 1924 tot de schilderkunst en opende enkele jaren later een schilderijengalerie in Oostende.
Zijn eerste contacten met Magritte dateren van de late jaren 1930. Hij exposeerde eind 1945 op de tentoonstelling Surréalisme, georganiseerd door de galerie Editions de la Boétie, naast Magritte, Sanders, Wergifosse en Bury.
Hoewel Labisse de Esseghemstraat slechts zelden bezocht, waren zijn relaties met Magritte zeer hartelijk. Labisse organiseerde bijvoorbeeld een cocktailparty bij hem thuis in Parijs ter ere van de opening van Magrittes tentoonstelling in de Galerie du Faubourg, waar schilderijen uit zijn ‘koeienperiode’ te zien waren.
In de zaal ‘Carré’ kunt u werken van Labisse uit onze collectie bewonderen, waaronder een reeks panelen die voor boekhandel Corman zijn gemaakt.
| Belgian Chocolate Village (Koekelberg) | |
| Permanente tentoonstelling - Brussels Museum voor arbeid en industrie (Sint-Jans-Molenbeek) | |
| Permanente tentoonstelling van het Brussels Museum van Industrie en Arbeid (Sint-Jans-Molenbeek) | |
| Permanente tentoonstelling (Brussel) | |
| Belgisch Museum van de Vrijmetselarij, permanente tentoonstelling (Brussel) |