Fish war

 
Documentaire met voor en nabespreking door Laura De Vos, auteur van ‘Voorbij Winnetou en Pocahontas’ (EPO)

Fish War is een Amerikaanse documentaire uit 2024 over een reeks protesten tegen burgerlijke ongehoorzaamheid door stammen in de Pacific Northwest-regio van de Verenigde Staten in de jaren 60 en 70, genaamd de Fish Wars.

De film werd geproduceerd door Northwest Treaty Tribes Media en North Forty Productions en had zijn wereldpremière op 11 mei 2024 op het Seattle International Film Festival. De filmmakers gebruikten archiefbeelden voor het grootste deel van de film.

Achtergrond
In 1974 bepaalde de Boldt-uitspraak dat Inheemse volkeren het recht hadden om te vissen op land dat aan de Amerikaanse overheid was afgestaan in verdragen uit de jaren 1850. Voorafgaand aan deze uitspraak werden Inheemse Amerikanen gearresteerd wegens vissen op hun eigen land buiten reservaten. Om hiertegen te protesteren hielden stamleden burgerlijke ongehoorzaamheidsdemonstraties (fish-ins) waarbij ze bleven vissen op hun voorouderlijke gronden.

De film was een van de vijf finalisten die genomineerd werden voor de Seattle Film Critics Society Pnw Awards.

Praktische informatie
Deuren open 19u30 – start 20u00
Iedereen is van harte welkom
Deelname is gratis
Peperfabriek
Breughelstraat 31
2018 Antwerpen 1
- Reserveren is niet nodig
Gratis
Elk type publiek
André van Ekelenburg
18/05/2026

Woensdag: van 20:00 tot 22:30

20 mei

Nieuwsbrief

Blijf op de hoogte van de evenementen in uw regio via onze nieuwsbrief!

In dezelfde categorie:

Voyage de documentation de Madame Anita Conti + La Boucane
( 23 mei - Brussel)
Pow Wow (oorspronkelijke titel)
( 23 mei - Brussel)
Police Beat (oorspronkelijke titel)
( 24 mei - Brussel)
Suburban Fury
( 22 mei - Brussel)
Mermaid Legend
( 22 mei - Brussel)